Menu
Aktualności

NGO oznacza dobrą przyszłość

Dialog się odbył i wspólnie z innymi NGO, przedsiębiorcami oraz samorządem doszliśmy do interesujących wniosków ???? A wszystko to podczas dzisiejszego Kieleckiego Kongresu Organizacji Pozarządowych, w którym jako Stowarzyszenie Kobiety VIVE wzięłyśmy udział.

W pierwszym panelu dyskusyjnym pt. „Współpraca Miasta Kielce z Organizacjami Pozarządowymi” Ewelina Rozpara, Wiceprezes Zarządu naszego Stowarzyszenia wraz z innymi uczestnikami (m.in. z Wiceprezydent Kielc Agata Wojda) rozmawiali między innymi o obustronnych korzyściach współpracy organizacji pozarządowych, biznesu oraz miast ???? Podała szereg przykładów współdziałania, w których Kobiety VIVE dają od siebie to co najlepsze, na czele z inspirującą kobiecą energią, a także jednocześnie zyskują (np. wspólne projekty z VIVE Group, Miastem Kielce, Kieleckim Parkiem Technologicznym) ????

Ewelina podkreśliła również rolę organizacji zrzeszających #kobiety oraz odpowiedziała na pytania po co są one tworzone, jaka jest ich przyszłość, czy co można zyskać będąc członkinią takiego NGO. Doskonałym uzupełnieniem tych wartościowych słów był zorganizowany przez nas konkursu, w którym uczestnicy mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie z którymi wyzwaniami w kwestii kariery zawodowej kobiety potrzebują szczególnego wsparcia ????????‍???? Szczęśliwa zwyciężczyni otrzymała voucher na sesje mentoringowe z Agnieszką Servaas, Inicjatorką i Fundatorką naszego Stowarzyszenia (wsparcie w biznesie, ścieżka kariery lub rozwój osobisty) ????

W innych blokach tematycznych prelegenci omawiali również tak ważne kwestie jak potrzeby, priorytety i niezbędne wsparcie dla NGO, adaptacja Miasta Kielce do zmian klimatycznych oraz ochrona bioróżnorodności w mieście oraz #wyzwania i rekomendacje dla współpracy NGO z przedsiębiorstwami.

Nie zabrakło niezwykle interesujących dyskusji kuluarowych ☕ Stanowisko naszego Stowarzyszenia było oblegane z wielu powodów (o których napiszemy w kolejnym poście), ale przede wszystkim ze względu na wspaniałą, uśmiechniętą reprezentację Kobiet VIVE ❗ Możliwość zaprezentowania naszej organizacji, odbycia tak interesujących rozmów na wiele tematów oraz poznania wieli inspirujących osób sprawiły, że nie możemy doczekać się kolejnej edycji Kieleckiego Kongresu Organizacji Pozarządowych ???? Dziękujemy za zaproszenie.

Ktoś z Was wziął udział w Kongresie NGO w Kielcach? Jakie są Wasze wrażenia? Czy tego typu spotkania są dla Was wartościowe? ????

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z wydarzenia ????