Menu
Aktualności

Dobry plan to połowa sukcesu

Nasza kobieca energia została ponownie spożytkowana. Na co tym razem? Na planowanie!

Podczas warsztatu zarządzania projektowego Stowarzyszenia Kobiety VIVE opracowałyśmy plany kilku projektów, a wszystko to w atmosferze pełnej śmiechu i zabawy. Jak to wpłynęło na naszą pracę? Doskonale! Łączenie przyjemnego z pożytecznym to bowiem recepta na szczęście.

Szkolenie utwierdziło nas w przekonaniu, że dobry plan to połowa sukcesu każdego projektu, a tych przed nami całe mnóstwo. Pomocne okazują się również różne narzędzia do planowania (np. WBS, plany komunikacji, rejestr ryzyka, programy online wspierające organizację pracy zespołu lub te, które usprawniają komunikację między członkami projektu). Bardzo ważne są także szkolenia pracowników i doświadczeni liderzy.

Warsztaty poprowadziła Ewelina Rozpara, Wiceprezes Zarządu naszego Stowarzyszenia i certyfikowany w IPMA Polska Project Manager, która zagwarantowała wysoką efektywność naszych działań.

Tymczasem kontynuujemy nasze prace w zespołach, a ich efektami podzielimy się na kolejnym warsztacie.

Czym dla Was jest planowanie? W jaki sposób wpływa na Wasz biznes oraz życie prywatne? Jakie narzędzia ułatwiają Wam planowanie i zarządzanie projektami? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.