Menu
Aktualności

BizneSOWA mama

Powrót do aktywności zawodowej po okresie urlopu macierzyńskiego to kwestia, która nadal wzbudza wiele dyskusji. Dla wielu kobiet dużym wyzwaniem jest wybór między całkowitym poświęceniem się dziecku, a rozwijaniem siebie na rynku pracy, czy nauki. Jak zawsze kluczowa okazuje się tutaj świadomość matek, które w wielu przypadkach nie znają możliwości, jakie posiadają wracając do pracy. Te znacznie ułatwiają wskazanie wszystkich „za” i „przeciw” oraz finalne podjęcie decyzji.

Statystki nie napawają optymizmem – GUS wskazuje, że obecnie aktywność zawodowa kobiet to ok. 48%, co jest jednym z najniższych wyników w UE. Działanie jest więc konieczne i o tym wiemy! Jednym z głównych celów Stowarzyszenia Kobiety VIVE jest bowiem wsparcie karier kobiet.

Członkini Stowarzyszenia – Ewa Półchłopek – zaangażowała się w akcję bizneSOWA mama zainicjowaną przez Szkołę PRO Civitas. Jej głównym celem jest zachęcenie mam do powrotu na rynek pracy, podnoszenia kompetencji i edukacji.

W ramach akcji Ewa, jako doświadczona mama, menadżer oraz spełniona kobieta, udzieliła wywiadu z cyklu „Historie kobiet z życia wzięte”. Zachęcamy do przeczytania tej ciekawej i inspirującej rozmowy – LINK.